Żyj bezpiecznie

Żyj bezpiecznie

Aktualności

Czy wiesz, że...

  • Pamiętaj o odblaskach! Myślenie: „skoro my widzimy samochód – on widzi nas” jest błędne i może mieć fatalne konsekwencje. Odblaski w realny sposób przekładają się na bezpieczeństwo idących poboczem: kierowcy widzą pieszego z migoczącymi elementami nawet z odległości 150 m i dzięki mają czas na reakcję.

  • Do wielu wypadków drogowych dochodzi z powodu zmęczenia kierujących. Pamiętajmy, że kierowca, którego czeka daleka podróż, powinien być wypoczęty. Zmęczenie, brak koncentracji, rozkojarzenie i spóźniony refleks mogą okazać się przyczyna tragedii.

  • Bez względu na to gdzie jesteśmy, nie zapominajmy o tym, że mając pod opieką dzieci, powinniśmy zachować szczególną ostrożność. Również nad wodą najmłodsi muszą znajdować się pod nieustannym nadzorem dorosłych.

  • Człowiek nie korek. Po alkoholu tonie. Pamiętajmy, że połączenie alkoholu i kąpieli w rzece, jeziorze czy morzu, to zdecydowanie zły pomysł. Po wypiciu napoju wysokoprocentowego zdecydowanie rezygnujemy z pływania.

  • Aby nie paść ofiarą kieszonkowca wystarczy przestrzegać kilku podstawowych zasad: nosić przy sobie tylko potrzebną ilość gotówki, portfela nie chować do tylnej kieszeni spodni, a torbę zawsze trzymać przed sobą i pilnować by była zapięta.

Stop wariatom drogowym

Multimedia

Tagi

Warto zobaczyć