Spotkanie z Seniorami - Aktualności - Żyj bezpiecznie

Aktualności

Spotkanie z Seniorami

Data publikacji 11.09.2015

Olescy policjanci spotkali się z seniorami oraz podopiecznymi Warsztatów Terapii Zajęciowej. Mundurowi rozmawiali między innymi o tym, jak nie dać się oszukać fałszywemu wnuczkowi oraz jak ważne jest używanie elementów odblaskowych. Na zakończenie funkcjonariusze rozdali wszystkim uczestnikom spotkania opaski odblaskowe.

9 września br. policjanci z Komendy Powiatowej Policji  w Oleśnie spotkali się z seniorami zrzeszonymi w oleskim Kole Seniorów oraz podopiecznymi Warsztatów Terapii Zajęciowej w Miejskim Domu Kultury.

W czasie spotkania policjanci rozmawiali o zagrożeniach związanych z oszustwami, wyłudzeniami i kradzieżami. Dla uczestników mundurowi przygotowali filmy ukazujące metody działania oszustów, których ofiarami najczęściej są osoby starsze. Przedstawili sposoby działania oszustów w tym na tzw. wnuczka czy policjanta. Mundurowi zaprezentowali także jak w bezpieczny sposób nosić torebkę, plecak czy przechowywać pieniądze, aby nie stać się łatwym łupem dla złodzieja. Przypomnieli również zasady bezpiecznego poruszania się pieszych i rowerzystów po drogach publicznych oraz  o obowiązku używania elementów odblaskowych poza obszarem zabudowanym.

Zaproszony do udziału w spotkaniu policjant Wydziału Kryminalnego przedstawił słuchaczom ryzyko związane z zawieraniem umów finansowych, w tym przede wszystkim z zaciąganiem wysoko oprocentowanych, krótkoterminowych pożyczek. Na zakończenie policjanci rozdali wszystkim uczestnikom spotkania odblaskowe opaski.

KWP w Opolu / ic

  • Spotkanie z Seniorami
  • Spotkanie z Seniorami
  • Spotkanie z Seniorami
  • Rozdawanie odblasków
  • Rozdawanie odblasków
  • Rozdawanie odblasków
Polska Policja