Bezpieczny senior – debata społeczna - Aktualności - Żyj bezpiecznie

Aktualności

Bezpieczny senior – debata społeczna

Data publikacji 09.10.2015

W Urzędzie Miejskim w Kietrzu odbyła się kolejna debata społeczna przygotowana przez Komendę Powiatową Policji w Głubczycach. Tym razem uczestnicy rozmawiali o bezpieczeństwie seniorów. W debacie uczestniczyła nadinsp. Irena Doroszkiewicz - Opolski Komendant Wojewódzki Policji.

W Urzędzie Miejskim w Kietrzu odbyła się kolejna debata społeczna przygotowana przez policjantów pn. ”Bezpieczny Senior”. Na zaproszenie policjantów, w spotkaniu uczestniczyli mieszkańcy, samorządowcy oraz przedstawiciele ośrodka pomocy społecznej.

Organizatorami spotkania byli głubczyccy policjanci, którzy przygotowali dla uczestników specjalny materiał informacyjny. Policjanci opowiadali i ostrzegali seniorów m.in. o tym, jak nie dać się oszukać przestępcom działającym metodą „na wnuczka” oraz „na policjanta”. Policjanci wskazywali również na co uważać w kontaktach z osobami próbującymi nieuczciwie zachęcić nas do podpisywania różnego rodzaju umów.

Najczęściej zadawane policjantom pytania, dotyczyły spraw związanych z zachowaniem się wobec osób nieuczciwie kwestujących lub żebrzących w okolicach supermarketów.

To kolejna debata społeczna, jaką dla mieszkańców powiatu głubczyckiego zorganizowali policjanci. Spotkania cieszą się coraz większą popularnością.

KWP w Opolu / ig

  • Bezpieczny senior – debata społeczna
  • Bezpieczny senior – debata społeczna
  • Bezpieczny senior – debata społeczna
Polska Policja