Policjant spotkał się z seniorami - Aktualności - Żyj bezpiecznie

Aktualności

Policjant spotkał się z seniorami

Data publikacji 02.03.2016

Asp. szt. Jacek Błaszczyk gościł w Bemowskim Ośrodku Kultury. Policjant spotkał się z seniorami Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Podczas prelekcji seniorzy dowiedzieli się między innymi jak mogą wystrzegać się niebezpieczeństw związanych z coraz powszechniejszymi przestępstwami dokonywanymi na osobach starszych. Policjant przedstawił także, dlaczego nie wolno wpuszczać do domu obcych oraz dlaczego należy potwierdzać wiarygodność osób podających się za monterów, opiekunów społecznych, czy urzędników oferujących pomoc finansową.

W ostatnim czasie oszuści wyłudzają od starszych osób pieniądze metodą na tzw. „policjanta”. W większości sprawcy tego typu oszustw są zatrzymywani dzięki pomocy osób, które mają świadomość tego, że mogą zostać oszukane. Niestety wciąż są osoby, które stają się ofiarami tego typu przestępców. Kiedy odbierają telefon od rzekomego „policjanta” z prośbą o pomoc w zatrzymaniu oszustów działających metodą na tzw. "wnuczka", przekazują często oszczędności całego życia.

Asp.szt. Jacek Błaszczyk w Bemowskim Ośrodku Kultury, podczas spotkania z seniorami, przestrzegał przed czyhającymi na nich niebezpieczeństwami. Informował również, w jaki sposób zabezpieczyć mieszkanie przed włamaniem, jak zabezpieczyć swoje oszczędności oraz biżuterię przed kradzieżą oraz jak nie dać się okraść na ulicy.

Spotkanie było okazją do rozmów o bezpieczeństwie, a także stworzyło możliwość integracji z seniorami. Podobne spotkania w najbliższym czasie będą kontynuowane przez wolskich policjantów.

KSP / ig

Polska Policja