Debatowali o bezpieczeństwie seniorów - Aktualności - Żyj bezpiecznie

Aktualności

Debatowali o bezpieczeństwie seniorów

Data publikacji 17.03.2016

W Domu Dziennego Pobytu „Magnolia” w Kędzierzynie-Koźlu odbyła się debata społeczna. Tym razem policjanci, mieszkańcy oraz przedstawiciele instytucji rozmawiali o bezpieczeństwie seniorów w ich miejscu zamieszkania. Podczas spotkania omówiono metody działania oszustów oraz wskazano jak postępować, aby się przed nimi ustrzec.

We wtorek (15 marca br.), policjanci odwiedzili osoby przebywające w Domu Dziennego Pobytu „Magnolia” w Kędzierzynie-Koźlu, gdzie rozmawiali o bezpieczeństwie seniorów w miejscu zamieszkania. Na debatę przybyli seniorzy z całego powiatu.

Debata rozpoczęła się krótką prezentacją dotyczącą realizowanych przez Policję działań prewencyjnych, skierowanych na bezpieczeństwo seniorów. Następnie funkcjonariusze omówili metody działania oszustów oraz wskazali jak postępować, aby nie stać się ich ofiarą. Mając na uwadze rosnącą skalę różnego rodzaju oszustw, policjanci  przybliżyli również zagadnienie dotyczące kradzieży tożsamości.

Wizyta zakończyła się dyskusją, gdzie rozmawiano o sprawach związanych z bezpieczeństwem. Mundurowi mówili o tym jak się zachować w przypadku utraty dokumentów. Podkreślono, że dobre relacje z sąsiadami, mają duży wpływ na bezpieczeństwo w naszym miejscu zamieszkania.

Na koniec każdy z uczestników otrzymał specjalny kalendarzyk z informacją o stronie internetowej NIESKRADZIONE.PL, gdzie znajdują się informacje profilaktyczne dotyczące kradzieży tożsamości.

KWP w Opolu / ig

  • Debatowali o bezpieczeństwie seniorów #1
  • Debatowali o bezpieczeństwie seniorów #2
  • Debatowali o bezpieczeństwie seniorów #3
Polska Policja