Profilaktyczne spotkanie z reżyserką i aktorem - Aktualności - Żyj bezpiecznie

Aktualności

Profilaktyczne spotkanie z reżyserką i aktorem

Data publikacji 06.03.2018

W siedzibie Powiatowego Centrum Kultury i Promocji w Miętnem odbyło się spotkanie profilaktyczne adresowane do młodzieży ze Zespołu Szkół Im. Stanisława Staszica w Miętnem. Uczestniczyła w nim m.in. autorka filmu "Plac Zbawiciela".

Tematem przewodnim było zjawisko przemocy w rodzinie, jego uwarunkowania emocjonalne i społeczne. Omówiono aspekt prawny ze szczególnym uwzględnieniem działań mających na celu pomoc osobom pokrzywdzonym, wskazano instytucje i miejsca niosące pomoc. Dla uświadomienia i przybliżenia tego jakiej krzywdy doznają osoby dotknięte przemocą zaprezentowano film "Plac Zbawiciela" w reżyserii Joanny Kos-Krauze.

Po filmie zaproszono do rozmowy reżyserkę oraz aktora występującego w filmie Witolda Wielińskiego. Uczestnicy spotkania mieli okazję poznać twórczość Joanny Kos-Krauze, specyfikę pracy autora filmu i aktora. Z dużym zaciekawieniem przysłuchiwali się relacji o prawdziwych motywach powstania filmów "Dług" i "Plac Zbawiciela", dowiedzieli się także o skutkach społecznych tych filmów. Młodzi uczestnicy spotkania mieli okazję porozmawiać z twórcami filmu, dopytać o interesujące ich kwestie.

Wydarzenie było okazją do przybliżenia ważnego problemu społecznego jakim jest przemoc w rodzinie oraz poznania wielkich osobowości polskiego kina. Organizatorami spotkania była Komenda Powiatowa Policji w Garwolinie, Zespół Szkół im. St. Staszica w Miętnem oraz Powiatowe Centrum Kultury i Promocji w Miętnem.

 

Autor: asp. szt. Marek Kapusta