Kolejne maskotki trafią do grudziądzkich "patrolowców" - Aktualności - Żyj bezpiecznie

Aktualności

Kolejne maskotki trafią do grudziądzkich "patrolowców"

Data publikacji 12.03.2018

W grudziądzkiej Marinie odbyły się kolejne warsztaty pod nazwą „uszyj z nami misia”, zorganizowane przez Fundację Pomimo Wszystko. Wzięła w nich udział również policjantka z zespołu profilaktyki społecznej grudziądzkiej komendy, której na koniec przekazano uszyte maskotki. Misie trafią teraz do grudziądzkich mundurowych, którzy rozdadzą je podczas interwencji z udziałem dzieci.

W minioną sobotę (10.03.18) od 10:00 do 13:00 na grudziądzkiej Marinie odbywałły się kolejne warsztaty pod nazwą „uszyj z nami misia”, zorganizowane przez Fundację Pomimo Wszystko. Ponownie celem zajęć było uszycie maskotek, a następnie przekazanie ich Komendzie Miejskiej Policji w Grudziądzu. W warsztatach udział wzięło okolo 20 osób, w tym policjantka z zespołu profilaktyki społecznej grudziądzkiej komendy, której na koniec wręczono 15 uszytych misiów. Trafią one teraz do policjantów ogniwa patrolowo-interwencyjnego oraz zespołu prewencyjnego, którzy rozdadzą je podczas interwencji z udziałem małoletnich.

Grudziądzka komenda otrzymała już prawie 70 pluszaków, z czego ponad 30 zostało przekazanych dzieciom. Kolejne tego typu akcje już wkrótce.