„Krzyżówka z Polfinkiem“ rozwiązana wzorowo - Aktualności - Żyj bezpiecznie

Aktualności

„Krzyżówka z Polfinkiem“ rozwiązana wzorowo

Data publikacji 13.03.2018

Policja i Starostwo Powiatowe w Inowrocławiu podsumowały zmagania intelektualne dla dzieci w wieku 6-9 lat, a związane z bezpieczeństwem. Z ogromną radością organizatorzy doliczyli się tysiąca siedemdziesięciu siedmiu rozwiązanych przez dzieci krzyżówek. Brawo!

Dzisiaj (13.03.18) w Komendzie Powiatowej Policji w Inowrocławiu odbyło się uroczyste spotkanie laureatów zabawy. Młodych "krzyżówkowiczów" z rodzicami przywitał Pierwszy Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Inowrocławiu mł. insp. Maciej Estkowski i Starosta Inowrocławski Pan Tadeusz Majewski.
Policjanci, także podczas ferii zimowych, działali w ramach profilaktyki społecznej. Spotkali się z setkami dzieci na półkoloniach, rozmawiali o zabawach zimowych i o tym, jak należy postępować, a jak nie. Znajomość tych reguł zapewnia dzieciom bezpieczeństwo. Zabawa profilaktyczna „Krzyżówka z Polfinkiem“ została ogłoszona jeszcze przed feriami, by zachęcać do jej rozwiązywania przez cały czas trwania zimowego wypoczynku. Autorami inicjatywy byli: z KPP Inowrocław asp. szt. Izabella Drobniecka, st. sierż. Michał Parzyszek i sierż. Szymon Tworowski z KWP Bydgoszcz. Dzieci, rozwiązując krzyżówkę, musiały „stawić czoła“ 27 zagadnieniom, które dotyczyły właściwych zachowań w różnych sytuacjach. Rozwiązaniem było hasło „Najważniejsze bezpieczeństwo“.

Do inowrocławskiej Policji wpłynęło 1 077 kart z rozwiązanymi krzyżówkami, co ciekawe z całego województwa kujawsko-pomorskiego. Ta ogromna ilość sprawiła, że powołana komisja, w składzie: sierż. Małgorzata Wyrwicka - psycholog KWP Bydgoszcz, asp. szt. Izabella Drobniecka, st. sierż. Michał Parzyszek, dzielnicowy st. sierż. Krzysztof Kowalski KPP Inowrocław, miała mnóstwo pracy, ale i powodów do radości. Wylosowanych zostało 20 kart z nazwiskami laureatów.

Zwycięzcy zostali zaproszeni do inowrocławskiej komendy, gdzie organizatorzy obdarowali ich upominkami. To z rąk Pierwszego Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Inowrocławiu mł. insp. Macieja Estkowskiego i Starosty Inowrocławskiego Pana Tadeusza Majewskiego dzieci odebrały Polfinki i gry planszowe „Zostań Dzielnicowym“. Kapitalna gra zaprasza do udziału całą rodzinę i skłania do główkowania na temat zasad bezpieczeństwa. Jest pouczająca i edukacyjna. Powstała przy udziale Biura Komunikacji Społecznej Komendy Głównej Policji w Warszawie. Nie brakowało gratulacji dla dzieci oraz ich rodziców za angażowanie się w sprawy bezpieczeństwa. Fundatorem upominków było Starostwo Powiatowe w Inowrocławiu.

Wszystkim laureatom gratulujemy!!!