„Obraz w pigułce – Bezpieczeństwo w sieci dla dzieci” - Aktualności - Żyj bezpiecznie

Aktualności

„Obraz w pigułce – Bezpieczeństwo w sieci dla dzieci”

Data publikacji 16.04.2018

Policjanci Wydziału Prewencji KWP w Krakowie wzięli udział w akcji profilaktycznej skierowanej do dzieci przebywających w szpitalu, której hasłem przewodnim było bezpieczeństwo dzieci i młodzieży „w sieci”. Pacjenci z oddziałów gastroenterologii, kardiologii i onkologii Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Prokocimiu-Krakowie uczestniczyli m.in. w akcji artystyczno-charytatywnej pn. „Obraz w pigułce”. Autorem przedsięwzięcia jest dr hab. Marcin Kowalik z Wydziału Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. W ramach projektu, na podstawie plastelinowych modułów wykonanych przez pacjentów ze szpitala dziecięcego wolontariusze stworzą obraz, który następnie zostanie przekazany szpitalowi.

Policjanci z małopolskiej Policji, którzy na co dzień zajmują się profilaktyką społeczną, podczas spotkania z dziećmi rozmawiali o zasadach bezpiecznego korzystania z Internetu i zagrożeniach związanych z jego użytkowaniem. Poruszyli temat szacunku do innych użytkowników w sieci, a także wzajemnych relacji między dziećmi. Przedstawili również niektóre konsekwencje wynikające z niewłaściwego korzystania z sieci i telefonów komórkowych. Ponadto z dziećmi omówiono zachowania ryzykowne, m.in. co zrobić w przypadku, gdy dojdzie do przestępstwa i jak uniknąć takich sytuacji oraz gdzie szukać pomocy.

W ramach akcji pacjenci na tekturkach stworzyli prace z plasteliny nawiązujące do tematu spotkania. Dodatkową atrakcją był udział „Inspektora Wawelka” - policyjnej maskotki, z którą można było zrobić sobie pamiątkową fotografię.

Spotkanie zorganizowane w szpitalu spotkało się z ciepłym przyjęciem przede wszystkim ze strony dzieci.

Uroczyste odsłonięcie i przekazanie obrazu szpitalowi odbędzie się 25 kwietnia 2018 roku, w którym uczestniczyć będą dzieci, autorzy akcji i zaproszeni goście.

(KWP w Krakowie)

 

 

  • „Obraz w pigułce – Bezpieczeństwo w sieci dla dzieci”
  • „Obraz w pigułce – Bezpieczeństwo w sieci dla dzieci”
  • „Obraz w pigułce – Bezpieczeństwo w sieci dla dzieci”