Policjanci na Festiwalu Kultury Ranczerskiej w Kikole - Aktualności - Żyj bezpiecznie

Aktualności

Policjanci na Festiwalu Kultury Ranczerskiej w Kikole

Data publikacji 25.06.2018

Policjanci z posterunku w Kikole, lipnowskiej komendy i oddziału prewencji z Bydgoszczy dbali o bezpieczeństwo uczestników Festiwalu Kultury Ranczerskiej w Kikole. Na imprezie nie zabrakło też policyjnego stoiska profilaktyczno-informacyjnego, bo funkcjonariusze wykorzystują każdą okazję, by promować bezpieczeństwo.

W piątek (22.06.18) odbyła się kolejna edycja Festiwalu Kultury Ranczerskiej nazywana „Wilkowyjcami”, ze względu na odwiedzających regularnie tę imprezę aktorów popularnego serialu „Ranczo”. Organizatorzy co roku przygotowują dla przybyłych mnóstwo atrakcji. Oprócz występów na scenie głównej uczestnicy imprezy mają do wyboru moc atrakcji i możliwość spotkania się z lokalnym folklorem, począwszy od tradycyjnych strojów na potrawach skończywszy.

Policjanci z posterunku w Kikole, lipnowskiej komendy powiatowej i bydgoskiego oddziału prewencji dbali o bezpieczeństwo uczestników imprezy. Policjanci z Lipna,  pod niebieskim namiotem, prowadzili działania profilaktyczno-informacyjne. Przede wszystkim promowali bezpieczne zachowania. Chętni mogli pokonać slalom w alkogoglach, aby zobaczyć, jak bardzo alkohol upośledza choćby zmysł wzroku. Policjanci rozdawali ulotki informujące o działaniu Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz programie „Dzielnicowy bliżej Nas”. Opowiadali także o niebezpieczeństwach związanych z zażywaniem dopalaczy szczególnie w młodych grupach wiekowych. Policjanci rozdawali także odblaskowe gadżety, przypominając o zachowaniu bezpieczeństwa na drodze.