"Aktywne i bezpieczne wakacje seniora" - Aktualności - Żyj bezpiecznie

Aktualności

"Aktywne i bezpieczne wakacje seniora"

Data publikacji 23.08.2018

Omawiali schematy najczęściej popełnianych przestępstw, uwrażliwiali na aktualne zagrożenia, przekazywali informację o przepisach. To tylko część zagadnień, która była tematem spotkania krapkowickich policjantów i waleckich seniorów. Wakacyjne spotkanie miało na celu przypomnienie seniorom o przestępcach wykorzystujących osoby starsze.

„Aktywne i bezpieczne wakacje seniora” to projekt finansowany przez Powiat Krapkowicki realizowany przy współpracy z Gminnym Domem Kultury w Walcach i Komendą Powiatową Policji w Krapkowicach. Jest to odpowiedź na zapotrzebowanie społeczne w zakresie informacji i edukacji dotyczącej przedstawiania sposobów unikania aktualnych zagrożeń,  na które narażone są osoby starsze.

Na godzinnym spotkaniu z oficerem prasowym i dzielnicowymi z Komendy Powiatowej Policji w Krapkowicach zebrani seniorzy mieli okazję wysłuchać przygotowanego specjalnie wykładu. Funkcjonariusze na podstawie ostatnich przykładów przestępstw zaistniałych w województwie i kraju, przekazali niezbędne informacje dotyczące m.in. najnowszych metod działania przestępców i oszustów, bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz w miejscu zamieszkania.

Była to też okazja do promowania programu „Dzielnicowy bliżej nas” oraz Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Spotkanie cieszyło się dużym zainteresowaniem ze strony słuchaczy, którzy aktywnie uczestniczyli w zajęciach.

  • senior bezpieczenstwo
  • senior bezpieczeństwo
  • senior bezpieczenstwo
Polska Policja