Aktualności

Radziejowscy policjanci debatowali z mieszkańcami Osięcin o bezpieczeństwie pieszych i rowerzystów

Data publikacji 26.02.2019

Debata „Zdrowo i bezpiecznie rowerem” została zorganizowana przez Komendanta Powiatowego Policji w Radziejowie podinsp. Karola Konopackiego. Tematem przewodnim spotkania było bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu drogowego. Mieszkańcy Osięcin licznie odpowiedzieli na zaproszenie.

Z inicjatywy Komendanta Powiatowego Policji w Radziejowie w Gminnym Ośrodku Kultury w Osięcinach o zorganizowano debatę „Zdrowo i bezpiecznie rowerem”. Na zaproszenie policjantów odpowiedzieli mieszkańcy, którzy licznie przybyli na spotkanie.

Na początku Komendant przywitał przybyłych, a następnie omówił podstawowe kwestie związane z bezpieczeństwem na terenie powiatu. Przy wykorzystaniu specjalnie przygotowanej prezentacji policjanci przybliżyli najważniejsze przepisy, regulujące zasady dotyczące ruchu pieszych i rowerzystów oraz omówili najczęstsze przewinienia popełniane przez tę grupę uczestników ruchu. Podkreślono dużą rolę elementów odblaskowych, które poprawiają widoczność i w znacznym stopniu przyczyniają się do poprawy bezpieczeństwa.

Następnym punktem spotkania była dyskusja mieszkańców z przedstawicielami Policji. W swoich wypowiedziach mieszkańcy zwrócili uwagę na najistotniejsze ich zdaniem problemy wymagające podjęcia określonych działań. Zaliczono do nich między innymi:

– droga K-62, relacji Osięciny- Radziejów - kierujący pojazdami nagminnie przekraczają dozwoloną prędkość, stwarzając zagrożenie dla niechronionych uczestników ruchu drogowego - pieszych i rowerzystów, uczestnicy debaty zgłosili konieczność wybudowania ścieżki rowerowej wzdłuż drogi K 62;

– Plac Wolności w miejscowości Osięciny - zgłaszany problem to nieprawidłowe parkowanie pojazdów;

– Plac Bohaterów Powstania Warszawy w miejscowości Osięciny, przejście dla pieszych - kierujący pojazdami stwarzają zagrożenie dla pieszych.

Dzielnicowi obecni na spotkaniu opowiedzieli o aplikacjach „Moja Komenda” i „Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa”. Mówili o ich  funkcjach i możliwościach praktycznego wykorzystania.
Na zakończenie podinsp. Karol Konopacki podziękował uczestnikom za udział w spotkaniu oraz za sugestie i głosy dotyczące zagrożeń, jakie występują na terenie gminy Osięciny i pow. radziejowskiego.

 

Polska Policja