Pomagamy na 112 sposobów - Aktualności - Żyj bezpiecznie

Aktualności

Pomagamy na 112 sposobów

Data publikacji 07.03.2019

Kozieniccy policjanci prowadzili wykład dla seniorów na Uniwersytecie Trzeciego Wieku. Podczas spotkania przekazywali wiedzę na temat zagrożeń, z jakimi mogą się spotkać oraz sposoby na ich uniknięcie. Po zakończonej prelekcji jeden z seniorów prosił policjantów o pomoc, bez chwili wahania funkcjonariusze pomogli mężczyźnie.

Wczoraj na Uniwersytecie Trzeciego Wieku policjanci z komendy w Kozienicach przeprowadzili wykład wspólnie z pracownikiem banku na temat bezpieczeństwa osób starszych w internecie, ale i też w domu. Funkcjonariusze po raz kolejny przestrzegali seniorów przed nieuczciwymi osobami, które podają się za „gazowników”, „urzędników” czy też za bliską osobę taką, jak „wnuczka czy córkę„ i chcą wyłudzić pieniądze od starszych osób pod „legendą, że doszło do wypadku czy innej trudnej sytuacji życiowej.

Policjanci, prowadząc szeroko zakrojone działania, dbają o bezpieczeństwo osób w każdym wieku, a także pomagają. Czego przykładem była wczorajsza sytuacja w Centrum Kulturalno-Artystycznym w Kozienicach po spotkaniu z seniorami. Po jego zakończeniu jeden z uczestników zwrócił się do policjantów z prośbą o pomoc w uruchomieniu swojego pojazdu. Niby mała prośba… ale czy każdy z Nas zawsze pomaga? Policjanci z kozienickiej komendy bez chwili wahania pomagali mężczyźnie. Jak się okazało mężczyzna, spiesząc się na wykłady, zapomniał wyłączyć świateł, które rozładowały akumulator.

Służba w Policji wiąże się z różnymi sytuacjami, które nigdy nie są identyczne. Policjanci Wydziału Prewencji wysyłani są na interwencje domowe, gdzie spotykają się z przemocą w rodzinie, konfliktami sąsiedzkimi czy innymi nieporozumieniami. Podczas takich interwencji rozwiązują wiele spornych sytuacji, ale też służą pomocą osobą potrzebującym. Wydział Prewencji składa się z wielu zespołów takich jak: Zespół Dzielnicowych, Zespół Wykroczeń oraz Zespół ds. Profilaktyki Społecznej Nieletnich i Patologii, który zajmuje się profilaktyką wśród dzieci, młodzieży, a także seniorów.

To nie pierwsza sytuacja, kiedy funkcjonariusze z Kozienic pomagali potrzebującym. Kilka miesięcy temu eskortowali rodzącą kobietę do szpitala, uratowali porzucone szczeniaczki w lesie przykładów jest bardzo dużo.

Chcesz zostać policjantem, wstąp w nasze szeregi!

Autor: mł. asp. Ilona Tarczyńska

Polska Policja