Nie daj się oszukać! - Aktualności - Żyj bezpiecznie

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Nie daj się oszukać!

Data publikacji 09.12.2009

W okresie świątecznych zakupów, pamiętajmy by stosować zasadę ograniczonego zaufania wobec sprzedających, zarówno w sklepach, jak i na różnych portalach aukcyjnych. Każdy internauta powinien świadomie poruszać się po sieci i zdawać sobie sprawę z niebezpieczeństw.

Tylko wczoraj żarscy policjanci otrzymali dwa zgłoszenia o oszustwach internetowych. Pokrzywdzeni stracili blisko 700 złotych ufając nieuczciwym sprzedawcom. Dlatego też, szczególnie w okresie świątecznych zakupów, pamiętajmy by stosować zasadę ograniczonego zaufania wobec sprzedających.

Pokrzywdzeni mieszkańcy Żar robili zakupy na jednym z portali aukcyjnych. Po zakupieniu koszul i swetrów poszkodowane osoby przelały na konta oszustów pieniądze. Gdy po upływie kilkunastu dni nie otrzymały towaru zwróciły się do Policji o pomoc. To tylko dwa przykłady, gdy wirtualni klienci padają ofiarami oszustów.

Chcąc bezpiecznie korzystać z możliwości Internetu pamiętaj :

 

  • Przed kupnem na aukcji internetowej, przeczytaj komentarze o sprzedającym. Szczególną czujność powinna wzbudzić niewielka liczba komentarzy pozytywnych lub ich brak,

 

  • Stosuj zasadę ograniczonego zaufania wobec sprzedających i korzystaj wyłącznie ze znanych i sprawdzonych portali internetowych.

Nie zapominajmy o tych podstawowych radach, a okres Świąt Bożego Narodzenia minie nam spokojnie i bezpiecznie.

(źródło: KWP Gorzów Wlkp.)

 

Polska Policja