Inauguracja wystawy programu "PaT" - Aktualności - Żyj bezpiecznie

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Inauguracja wystawy programu "PaT"

Data publikacji 18.01.2010

18 stycznia o godzinie 12.00 odbyła się inauguracja pierwszej wystawy ogólnopolskiego programu Komendy Głównej Policji "PaT", realizowanego przy współpracy z Rządowym Programem Ograniczania Przestępczości i Aspołecznych Zachowań "Razem bezpieczniej" oraz Stowarzyszeniem Akademia Wilanowska. Podczas wystawy w Oranżerii Pałacu w Wilanowie prezentowali się Gostynin oraz delegacje Żuromina i województwa śląskiego.

Ekspozycja w Oranżerii Pałacu w Wilanowie pokazuje efekty 4 lat działalności programu edukacyjno-profilaktycznego. Jest on skierowany do uczniów szkół ponadpodstawowych. Do tej pory w programie udział wzięło blisko 100 tysięcy osób z 9 województw i 68 miast oraz powiatów.

Młodość, energia i kreatywność to główne przesłanie programu, skierowanego na promowanie życia bez uzależnień. Interaktywność tego przedsięwzięcia polega na obecności w Wilanowie każdego dnia innych grup teatralnych ze spektaklami profilaktycznymi oraz włodarzy zaproszonych miast, którzy będą promować swój region.

Gośćmi honorowymi podczas inauguracji byli: przedstawiciele ministerstw: Edukacji Narodowej, Spraw Wewnętrznych i Administracji, Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz władz M. St. Warszawy, zastępca komendanta nadinspektor Waldemar Jarczewski i organizacji pozarządowych.

Nie zabrakło także młodych ludzi, zrzeszonych z PaT, którzy promują życie bez nałogów.

Więcej informacji na temat programu i wystawy na stronach:

www.pat.policja.gov.pl oraz www.akademiawilanowska.pl

 


 

Ładowanie odtwarzacza...
Polska Policja