Pomyśl, zanim wyślesz! - Aktualności - Żyj bezpiecznie

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Pomyśl, zanim wyślesz!

Data publikacji 05.02.2010

We wtorek, 9 lutego br., w całej Europie obchodzony będzie Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI). To święto zainicjowała Komisja Europejska w 2004 roku. Celem kampanii jest inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów sieci.

Internet nie zna granic. W idei Dnia Bezpiecznego Internetu niezwykle ważny jest jego międzynarodowy charakter.

9 lutego, we wszystkich krajach UE, rusza kampania medialna poświęcona ochronie prywatności w Internecie pod nazwą "Think B4 U post!" – „Pomyśl zanim wyślesz”.

Stworzony na tą okazję spot reklamowy kampanii skierowany jest do dzieci i młodzieży, ale informacje w nim zawarte są istotne także dla rodziców i profesjonalistów pracujących z dziećmi (spot dostępny na stronie internetowej: www.prewencja.lubuska.policja.gov.pl).

Lubuska Policja również włącza się do święta bezpiecznego Internetu poprzez rozpoczęte właśnie zajęcia profilaktyczne skierowane do ponad 21 tys. osób - uczniów klas V-VI szkół podstawowych woj. lubuskiego. Spotkania z policjantami są zarazem przygotowaniem do XI edycji Wojewódzkiego Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwa pn. „Bezpieczne wakacje z Lupo”. W ramach spotkań z policjantami przekazywana jest wiedza związana z bezpiecznymi zasadami korzystania z Internetu oraz ze zjawiskiem cyberprzemocy.

Cenne porady dla młodych internautów i ich rodziców dostępne są cały czas na stronie internetowej www.lubuska.policja.gov.pl w zakładce Prowadzone akcje (Mój Bezpieczny Internet) oraz na stronie Wydziału Prewencji KWP Gorzów Wlkp.: www.prewencja.lubuska.policja.gov.pl

(Źródło: KWP Gorzów Wlkp.)
 

Polska Policja