Dzień Bezpiecznego Internetu - Aktualności - Żyj bezpiecznie

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Dzień Bezpiecznego Internetu

Data publikacji 09.02.2010

Śląscy policjanci w Dniu Bezpiecznego Internetu (9 lutego br.) przygotowali specjalne stanowisko informacyjne dla osób, które są zainteresowane uzyskaniem informacji na temat bezpiecznego użytkowania internetu. Z policyjnymi ekspertami można się kontaktować poprzez bezpłatną infolinię 0 800 222 315 lub za pomocą poczty elektronicznej, e-mail: sznupek@policja.katowice.pl

Z inicjatywy Komisji Europejskiej, w ramach programu "Safer Internet", od 2004 roku obchodzony jest zawsze w lutym Dzień Bezpiecznego Internetu (Safer Internet Day). Ma on na celu przede wszystkim inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa dzieci w Internecie oraz nagłośnienie tematu bezpieczeństwa online.

W Polsce ten dzień obchodzony jest od 2005 r. Jego organizatorami są Fundacja Dzieci Niczyje (FDN) oraz Naukowa i Akademicka Sieć Komputerowa (NASK), tworzące Polskie Centrum Programu "Safer Internet".

 


Co roku organizatorzy Dnia Bezpiecznego Internetu zachęcają szkoły, organizacje pozarządowe, firmy i osoby prywatne do organizowania przez cały luty lokalnych inicjatyw na rzecz bezpieczeństwa młodych internautów - m.in. zajęć edukacyjnych, happeningów, artykułów w gazetkach szkolnych, audycji w radiowęzłach szkolnych, kampanii informacyjnych, czy konkursów.

(Źródło: KWP Katowice)

Polska Policja