Czat z Policją - Aktualności - Żyj bezpiecznie

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Czat z Policją

Data publikacji 09.02.2010

Policjanci Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie zapraszają na czat, aby porozmawiać o zagrożeniach związanych z korzystaniem z Internetu – cyberprzemocy i sposobach przeciwdziałania takim sytuacjom.

Jest to inicjatywa wpisująca się w obchody światowego Dnia Bezpiecznego Internetu, której celem jest zwrócenie uwagi na problem zagrożeń w Internecie.

W ramach akcji policjanci w tym tygodniu spotykają się także z dziećmi i młodzieżą w szkołach, aby omówić tematykę cyberprzemocy ze szczególnym zwróceniem uwagi na sytuacje nękania i gróźb w Internecie, kradzieży tożsamości i danych, rozsyłania ośmieszających kogoś informacji czy zdjęcia oraz odpowiedzialności prawnej za podejmowanie tego typu działań.

Spotkają się również z nauczycielami i wychowawcami prezentując najczęściej występujące zagrożenia i sposoby reagowania na nie (na przykład w sytuacji znęcania się nad uczeniem przez rówieśników czy zniesławienia nauczyciela za pośrednictwem Internetu).

Ważne, aby rozmawiać o bezpieczeństwie w sieci - mieć świadomość występujących zagrożeń i wiedzieć jak reagować kiedy się pojawiają.

Na czat zapraszamy internautów dzisiaj w godz. od 13.00 do 14.00

(Źródło: KWP Kraków)

 

Polska Policja