„Bezpieczne miasteczko” - Konkurs Radia Bajka i Policji - Aktualności - Żyj bezpiecznie

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

„Bezpieczne miasteczko” - Konkurs Radia Bajka i Policji

Data publikacji 05.09.2011

Wakacje dobiegły końca, a dzieci wróciły do przedszkoli. Z tej okazji Policja i Radio Bajka zachęcają przedszkolaków do plastycznego przedstawienia miasteczka, gdzie jazda na rowerze, spacer po parku, czy zabawa na placu zabaw będą bezpieczne. Tematyką konkursu jest bezpieczeństwo w mieście.

Policjanci wiedzą, jak ważna jest edukacja maluchów w pierwszym okresie ich życia. Dlatego prowadzą liczne akcje prewencyjne oraz edukacyjne dla dzieci i ich rodziców. Takie działania mają na celu wyrobić u dziecka prawidłowe nawyki bezpiecznego zachowania na drodze. W całym 2010 roku w Polsce odnotowano ponad 4200 wypadków z udziałem dzieci, jest to o ok. 800 mniej aniżeli rok wcześniej. Akcje organizowane przez Policję przyczyniają się do zmniejszania tej liczy - przez zabawę dorośli, nauczyciele, policjanci uczą maluchy właściwych zachowań w zakresie bezpieczeństwa.

Tym razem Radio Bajka wspólnie z Policją ogłosiło konkurs, w którym najmłodsi mają przedstawić plastyczną wizję bezpiecznego miasta, korzystając z pędzli, kredek i wycinanek.

Zgłoszenia można przesyłać od 5 do 30 września 2011 r., a wyniki zostaną ogłoszone 10 października 2011 r. Konkurs wyłoni dwie najciekawsze prace. Nagrodami będą zestawy plastyczne Astra dla zwycięskich grup przedszkolnych, spotkanie z Radiem Bajka oraz wizyta na lotnisku w Warszawie lub Krakowie, gdzie można będzie obejrzeć z bliska policyjne śmigłowce.

Więcej informacji na stronie www.radiobajka.pl.

Polska Policja