"Zabłyśnij na drodze" - jesienna inauguracja - Aktualności - Żyj bezpiecznie

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

"Zabłyśnij na drodze" - jesienna inauguracja

Data publikacji 21.09.2012

20 września w Ciepielowie odbyła się kolejna edycja kampanii społecznej „Zabłyśnij na drodze”, promującej wśród niechronionych uczestników ruchu drogowego noszenie elementów odblaskowych i dbanie o własne bezpieczeństwo na drodze.

W czwartek 20 września 2012 r. w Ciepielowie odbyła się jesienna inauguracja kampanii „Zabłyśnij na drodze”, promującej wśród tzw. niechronionych uczestników ruchu drogowego noszenie elementów odblaskowych i dbanie o własne bezpieczeństwo na drodze. Imprezę objął patronatem Mazowiecki Komendant Wojewódzki Policji, mł. insp. Rafał Batkowski.

W bieżącym roku jesienną edycję kampanii zorganizowano przy okazji VI Rajdu Rowerowego szlakiem Związku Gmin Nad Iłżanką, a naszymi partnerami byli: Wójt Gminy Ciepielów i Związek Gmin Nad Iłżanką.

Inauguracja rozpoczęła się w Publicznym Gimnazjum w Ciepielowie. Wszystkich przybyłych powitał Wójt Ciepielowa Artur Szewczyk i Zastępca Mazowieckiego Komendanta Wojewódzkiego Policji mł. insp. Marek Świszcz. Potem odbyła się prelekcja dla młodzieży poświęcona bezpieczeństwu niechronionych.

Uczestnicy rajdu – 120 uczniów i opiekunów ze szkół podstawowych z Iłży, Kazanowa i Ciepielowa - jechało w kamizelkach odblaskowych i w kaskach, promując korzystanie z tych ważnych dla bezpieczeństwa, chociaż nie obowiązkowych, elementów wyposażenia rowerzysty. Wszyscy otrzymali od mazowieckich policjantów „Kodeksy Młodego Rowerzysty”.

Kampania „Zabłyśnij na drodze” to wspólny pomysł Komendy Wojewódzkiej Policji zs. w Radomiu, władz Radomia i Stowarzyszenia Rowerowego „Zielony Szlak”. Jest ona skierowana do tzw. niechronionych uczestników ruchu drogowego, a w szczególności do pieszych i rowerzystów. Jej celem jest poprawa bezpieczeństwa tej grupy uczestników ruchu drogowego, poprzez promowanie wśród nich przekonania, że „bycie widocznym na drodze” (dzięki, np. noszeniu elementów odblaskowych) zmniejsza ryzyko wystąpienia wypadku z ich udziałem. Kampania ma też, przy okazji, przypomnieć, m.in. pieszym o właściwym zachowaniu na drodze, a rowerzystom o konieczności wyposażenia roweru w obowiązkowe oświetlenie. Pierwsza edycja kampanii miała miejsce jesienią 2008r.

(KWP w Radomiu / pt)

Polska Policja