Uwaga na oszustów - Aktualności - Żyj bezpiecznie

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Uwaga na oszustów

Data publikacji 08.01.2013

Oszuści podając się za pracowników służby zdrowia proponowali rekompensatę za leki. Przestrzegamy, by nie wpuszczać takich osób do mieszkania i niezwłocznie powiadomić o takiej wizycie policjantów dzwoniąc pod numer 997.

Do Kędzierzyna – Koźla ponownie zawitali oszuści. Tym razem podając się za pracowników służby zdrowia proponowali rekompensatę za leki. Przestrzegamy, by nie wpuszczać takich osób do mieszkania. Gdyby pojawili się w Państwa bloku, prosimy o niezwłocznie powiadomienie policji dzwoniąc pod numer 997.

Do policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Kędzierzynie-Koźlu dotarły sygnały, że w zeszły piątek na osiedlu Leśna pojawili się oszuści. Tym razem dwie kobiety podające się za pracowników służby zdrowia proponowały rekompensatę za leki. Twierdziły jednak, że mają pieniądze tylko o dużych nominałach i poprosiły o ich rozmienienie.

Nie był to pierwszy przypadek, gdy na terenie powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego oszuści podawali się za pracowników służby zdrowia. W ubiegłym roku podobnym sposobem posłużyło się dwóch mężczyzn. Po wejściu do mieszkania jeden z nich odwracał uwagę domownika mierząc mu ciśnienie lub robiąc masaż, gdy w tym czasie jego towarzysz okradał mieszkanie.

Przestrzegamy, by nie wpuszczać takich osób do swoich domów. Nie należy również przyjmować od nich pieniędzy. Oszuści, którzy obiecują pieniądze zazwyczaj proszą o rozmienienie banknotu o dużym nominale. Pamiętajmy, że rozmieniając banknot pokazujemy obcym osobom, gdzie  przechowujemy pieniądze.  Może się również okazać, że pieniądze które oszuści chcą nam wręczyć będą fałszywe.

W przypadku, gdy osoby podające się za pracowników służby zdrowia pojawią się w Państwa bloku lub na osiedlu, prosimy o niezwłocznie powiadomienie policji dzwoniąc pod numer 997.

(KWP w Opolu / pt)

Polska Policja