Uwaga na oszustów wykorzystujących cyfryzację - Aktualności - Żyj bezpiecznie

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Uwaga na oszustów wykorzystujących cyfryzację

Data publikacji 08.02.2013

Trwający obecnie proces cyfryzacji telewizji naziemnej jest okazją do uaktywnienia się wielu oszustów w tej branży. Nie dajmy się oszukać. Apelujemy, aby z rozwagą podchodzić do promocyjnych ofert zakupów i podpisywania jakichkolwiek umów. Najbardziej narażoną grupą osób są ludzie starsi, samotnie mieszkający - to oni mogą stać się łatwym celem naciągaczy.

7 lutego 2013 roku na terenie jednej z tomaszowskich szkół odbyło się spotkanie seniorów z rzecznikiem konsumenta Agnieszką Drzewoską Łuczak oraz przedstawicielem tomaszowskiej policji kom. Katarzyną Dutkiewicz-Pawlikowską, które przypomniały o przestrzeganiu zasady ograniczonego zaufania wobec osób odwiedzających mieszkania i przedstawiających niesamowite oferty handlowe lub urządzenia o wyjątkowo niskich cenach.

Prelegenci zwracali szczególną uwagę na domokrążców oferujących dekodery lub anteny satelitarne, którzy chcą sprzedać sprzęt po promocyjnej cenie. Seniorzy usłyszeli cenne rady przed nierozważnym podpisywaniem jakichkolwiek dokumentów i wpuszczeniem nieznanej osoby do domu co może stać się również okazją do kradzieży.

Przypominamy, że informacje dotyczące cyfryzacji są szeroko rozpowszechniane w ogólnopolskich mediach. Nie dajmy się zmanipulować fałszywymi ofertami.

Apelujemy do mieszkańców  o czujność i powiadamianie Policji pod nr alarmowy 997 o każdym takim przypadku.

(KWP w Łodzi / pt)

Polska Policja