O cyberprzemocy w Gimnazjum - Aktualności - Żyj bezpiecznie

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

O cyberprzemocy w Gimnazjum

Data publikacji 26.04.2013

Policjanci Referatu do Spraw Nieletnich Komendy Powiatowej Policji w Głogowie spotkali się z gimnazjalistami w Kotli. Podczas prelekcji i warsztatów poruszano problematykę przeciwdziałania przemocy przy użyciu nowoczesnych technologii internetowych.

Podczas zajęć prowadzonych w klasach gimnazjalnych, młodzież usłyszała jakie mogą być konsekwencje nierozważnego używania internetu, a przede wszystkim wykorzystania komputera, telefonu czy tabletu jako narzędzia przestępstwa.

Policjanci Referatu do Spraw Nieletnich skoncentrowali się przede wszystkim na kwestii wykorzystania tych urządzeń i internetu do tzw. cyberprzemocy. Uświadamiali młodym ludziom jak łatwo można przekroczyć barierę prawa, ulegając złudnemu przeświadczeniu o anonimowości w sieci. Omawiano praktyczne przykłady reagowania na taki rodzaj przemocy rówieśniczej. Młodzież interesowała się tym, jak korzystać z internetu, aby nie krzywdzić innych, jak postępować w przypadku stania się ofiarą cyberprzemocy oraz co robić, gdy jest się świadkiem przemocy w sieci. Na koniec spotkania przeprowadzono warsztaty pt. „Stop cyberprzemocy”.

(KWP we Wrocławiu / pt)

Polska Policja