Bezpieczna Majówka z Radiem Zet i Policją - Aktualności - Żyj bezpiecznie

Aktualności

Bezpieczna Majówka z Radiem Zet i Policją

Data publikacji 02.05.2013

„Bezpieczna Majówka z Radiem Zet – morze, góry i Mazury” to akcja, która organizowana jest na terenie trzech miast – Mikołajek, Łeby i Szczyrku. Udział w niej biorą również policjanci oraz ratownicy z MOPR-u, którzy instruują wczasowiczów jak bezpiecznie spędzać czas podczas majówkowego wypoczynku. 1 maja spotkali się z turystami wypoczywającymi w Mikołajkach.

W Mikołajkach długi weekend majowy rozpoczął się już 28 kwietnia i trwać będzie do 5 maja. W tych dniach, wszyscy mieszkańcy Mikołajek oraz turyści, mogą korzystać z atrakcji jakie przygotowało dla nich Radio Zet wraz z partnerami, w ramach akcji „Bezpieczna Majówka z Radiem Zet”.

Majówkowy, długi weekend to okazja do wypoczynku, zwiedzania nowych, ciekawych miejsc i zabawy. Nikt jednak nie powiedział, że z doskonałą zabawą, nie może iść w parze także nauka. Właśnie dlatego pośród atrakcji zaplanowanych w Mikołajkach znalazły się również spotkania z policjantami i ratownikami MOPR, którzy instruowali wczasowiczów jak bezpiecznie spędzać czas nad mazurskimi jeziorami, by z wakacji przywieźć jedynie dobre wspomnienia.

Zarówno policjanci jak i ratownicy MOPR podczas spotkania z turystami pokazali jak udzielić pierwszej pomocy osobie poszkodowanej w wypadku i zademonstrowali sprzęt ratowniczy. Dla wszystkich była to doskonała okazja do poznania bliżej pracy ratowników MOPR, Policji oraz Inspekcji Transportu Drogowego, której funkcjonariusze również brali udział w spotkaniu.

Podczas imprezy policjanci zaprezentowali radiowozy i motory policyjne, które służą im w ich codziennej pracy. Z Komedy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie przyjechał pojazd profilaktyczny wraz z miasteczkiem rowerowym. Na nim organizowane były konkursy z bezpiecznej jazdy na dwóch kółkach. Zwycięzcy otrzymali atrakcyjne nagrody. Najmłodszym czas umilił Sierżant Bóbr – maskotka warmińsko-mazurskiej policji.

Inspekcja Transportu Drogowego pokazała turystom swój specjalistyczny pojazd kontrolny. WORD w Olsztynie wypożyczył symulator wypadków. Osobiście więc można było doświadczyć, co dzieje się w aucie podczas zderzenia.

* Akcja „Bezpieczna Majówka z Radiem Zet – morze, góry i Mazury” trwa od 28 kwietnia do 5 maja na terenie trzech miast – Łeby, Mikołajek i Szczyrku”. „Bezpieczna Majówka z Radiem ZET” promuje bezpieczeństwo na szlaku i na wodzie. Partnerem akcji jest Komenda Główna Policji.
 (KWP w Olsztynie / pt)
 

Ładowanie odtwarzacza...
Polska Policja