Policja ostrzega przed oszustami! - Aktualności - Żyj bezpiecznie

Aktualności

Policja ostrzega przed oszustami!

Data publikacji 28.06.2013

Blisko 50 000 zł stracił wczoraj 93-letni mieszkaniec Białej Podlaskiej. Pieniądze ukradł młody mężczyzna, który podając się za pracownika miejskiej pomocy społecznej, obiecywał przyznanie pokrzywdzonemu świadczenia z Unii Europejskiej. Warunkiem jego przyznania było okazanie posiadanej w domu gotówki.

Do zdarzenia doszło wczoraj w godzinach rannych. Samotnie mieszkający starszy mężczyzna wpuścił do domu młodego człowieka, który podawał się za pracownika pomocy społecznej. Ten w rozmowie z pokrzywdzonym poinformował go, że zajmuje się przyznawanie świadczeń pieniężnych z Unii Europejskiej osobom, które ukończyły 85 rok życia. Następnie dodał, że wysokość dofinansowania zależna jest od ilości posiadanej gotówki.

Kiedy starszy mężczyzna wyjął posiadane oszczędności i na chwilę opuścił pokój, złodziej wyszedł z mieszkania razem z pudełkiem z pieniędzmi. 93-latek stracił 49 000 zł - całe swoje oszczędności.

Policjanci ostrzegają przed tego typu kradzieżami. Ich ofiarami najczęściej są osoby starsze i samotnie mieszkające. Jako sąsiedzi również nie bądźmy obojętni i zainteresujmy się takimi osobami, ostrzegajmy ich o oszustach i zwracajmy uwagę na to, kto ich odwiedza. Nasza dociekliwość i społeczna wrażliwość może uchronić seniorów od utraty oszczędności całego życia.

(KWP w Lublinie / pt)

Polska Policja