Żyj bezpiecznie

Żyj bezpiecznie

Aktualności

Czy wiesz, że...

  • Pamiętaj o odblaskach! Myślenie: „skoro my widzimy samochód – on widzi nas” jest błędne i może mieć fatalne konsekwencje. Odblaski w realny sposób przekładają się na bezpieczeństwo idących poboczem: kierowcy widzą pieszego z migoczącymi elementami nawet z odległości 150 m i dzięki mają czas na reakcję.

  • Do wielu wypadków drogowych dochodzi z powodu zmęczenia kierujących. Pamiętajmy, że kierowca, którego czeka daleka podróż, powinien być wypoczęty. Zmęczenie, brak koncentracji, rozkojarzenie i spóźniony refleks mogą okazać się przyczyna tragedii.

  • Jeśli planujemy dłuższy wyjazd, pamiętajmy o zabezpieczeniu mieszkania przed wizytą nieproszonych gości. Złodzieje i rabusie mogą sprawdzać czy ktoś jest w domu, czy może nasze mieszkanie pozostało bez opieki. Nie zapomnijmy poprosić o pomoc rodziny lub zaufanych sąsiadów.

  • Zanim zaciągniesz pożyczkę powinieneś: sprawdzić wiarygodność firmy, policzyć całkowity koszt pożyczki i dokładnie przeczytać umowę. Nie podpisuj, jeśli nie rozumiesz!

  • Aby nie paść ofiarą kieszonkowca wystarczy przestrzegać kilku podstawowych zasad: nosić przy sobie tylko potrzebną ilość gotówki, portfela nie chować do tylnej kieszeni spodni, a torbę zawsze trzymać przed sobą i pilnować by była zapięta.

Multimedia

Tagi

Warto zobaczyć

Polska Policja