Manifestacja przeciwko dopalaczom w Pierwszym Dniu Wiosny - Aktualności - Żyj bezpiecznie

Aktualności

Manifestacja przeciwko dopalaczom w Pierwszym Dniu Wiosny

Data publikacji 22.03.2016

W Pierwszym Dniu Wiosny na ulice Płońska wyszli uczniowie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych by zaprotestować przeciwko dopalaczom i promować życie bez uzależnień. Akcja odbyła się pod hasłem „Płoński łańcuch serc wolnych od uzależnień”. Organizatorem przedsięwzięcia było Starostwo Powiatowe w Płońsku, Urząd Miasta Płońsk i Komenda Powiatowa w Płońsku.

Wczoraj (21 marca) w ramach Pierwszego Dnia Wiosny zwanego również „Dniem Wagarowicza” o godz. 12 młodzież z płońskich szkół zaprotestowała przeciwko dopalaczom, uzależnieniom i przemocy. Licznie zgromadzeni uczniowie wyszli na główne ulice miasta, by połączyć się w „Płoński łańcuch serc wolnych od uzależnień”. Na transparentach przygotowanych przez młodych ludzi można było zobaczyć m.in. hasła: „Dopalacze Cię wypalą!”, „Dopalacze życia wypalacze!”, „Tylko słabi gracze biorą dopalacze”, „Dopalaczom STOP powiedzcie, zamiast tego jabłko zjedzcie”.

Manifestację młodzieży na ulicach miasta poprzedziły prelekcje przeprowadzone, jednocześnie w 6 szkołach przez dzielnicowych z Komendy Powiatowej Policji w Płońsku i policjantów z Zespołu ds. Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii. Tematem spotkań były dopalacze, uzależnienia i cyberprzemoc. Młodzieży został zaprezentowany m.in. 15-minutowy film dotyczący zagrożeń związanych z zażywaniem środków odurzających. W manifestacji przeciwko dopalaczom i przemocy połączyło się około 1,5 tys. osób.

KWP w Gdańsku / ig

  • Manifestacja przeciwko dopalaczom w Pierwszym Dniu Wiosny #1
  • Manifestacja przeciwko dopalaczom w Pierwszym Dniu Wiosny #2
  • Manifestacja przeciwko dopalaczom w Pierwszym Dniu Wiosny #3
Polska Policja