Debata społeczna z policjantami w Tłuchowie w powiecie lipnowskim - Aktualności - Żyj bezpiecznie

Aktualności

Debata społeczna z policjantami w Tłuchowie w powiecie lipnowskim

Data publikacji 11.09.2017

W Gminnym Ośrodku Kultury w Tłuchowie, pow. lipnowski, policjanci zorganizowali debatę społeczną, na którą przybyli przedstawiciele władz gminy, członkowie klubu motocyklowego „Wolny Duch” w Tłuchowie i mieszkańcy gminy. Jest to kolejna forma nawiązania przez policjantów bezpośredniego kontaktu ze społecznością lokalną i próba wypracowania wspólnych rozwiązań dla problemów zgłoszonych przez mieszkańców.

Debatę, której tematem przewodnim było bezpieczeństwo w ruchu drogowym na terenie powiatu, rozpoczęła przygotowana przez policjantów z KPP w Lipnie symulacja wypadku drogowego. Funkcjonariusze pokazywali w jaki sposób ewakuować z auta osobę po wypadku komunikacyjnym, jeśli zajdzie taka potrzeba, jak udzielać pierwszej pomocy oraz przypominali podstawowe sygnały wydawane przez policjantów ruchu drogowego podczas kierowania ruchem na drodze.
Druga część debaty obejmowała omówienie ważnych narzędzi służących do komunikacji z Policją, takich jak: aplikacja „Moja Komenda”, dzięki której w łatwy i szybki sposób można odnaleźć dzielnicowego obsługującego dany rejon. Aplikacja zawiera wszystkie jednostki policji w całym kraju, a na jej stronach można znaleźć kontakt mailowy i telefoniczny do każdego dzielnicowego w Polsce.

Policjanci przedstawiali także istotę i sposób działania „Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa”. Ta intuicyjna platforma, uruchomiona w celu ułatwienia kontaktu społeczeństwa z Policją i weryfikacji odczuwanych przez nie zagrożeń, działa od roku. Policjanci przedstawiali sposób zaznaczania zgłoszeń i możliwość sprawdzania statusu informacji naniesionej na mapie. Dzięki tej aplikacji społeczeństwo dostało bezpośrednie narzędzie wpływające na poprawę bezpieczeństwa w danym rejonie i na dyslokacje sił policyjnych na danym terenie.

Ostatnia część debaty była omówieniem zagrożeń występujących w ruchu drogowym i przedstawiała statystyki dotyczące tej tematyki z terenu powiatu lipnowskiego. Na koniec głos w dyskusji zabrał Komendant Powiatowy Policji w Lipnie podinsp. Zdzisław Ciesielski oraz Wójt Gminy Tłuchowo Pan Krzysztof Dąbkowski.

Polska Policja