Bezpieczeństwa uczymy od najmłodszych lat - Aktualności - Żyj bezpiecznie

Aktualności

Bezpieczeństwa uczymy od najmłodszych lat

Data publikacji 26.03.2019

Sulechowscy policjanci odwiedzili w ubiegłym tygodniu dzieci z Miejskiego Przedszkola nr 6. Głównym tematem zajęć było bezpieczeństwo w ruchu drogowym, a do nauki przez zabawę policjanci wykorzystali mobilny zestaw „Autochodzik”. Dzięki niemu w przedszkolnej sali zainscenizowano ulicę i przejście dla pieszych i przekazano maluchom wiedzę o bezpiecznym zachowaniu na drodze.

Na zaproszenie Dyrekcji Miejskiego Przedszkola nr 6 „Tęczowa Szóstka” w Sulechowie, w ubiegłym tygodniu placówkę odwiedzili asp. szt. Sylwia Kuczyńska-Szpak oraz dzielnicowy mł. asp. Grzegorz Kujawa z Komisariatu Policji w Sulechowie. Zajęcia z 3-, 4- i 5-latkami dotyczyły bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Dzięki mobilnemu zestawowi „Autochodzik” w przedszkolnej sali wykreowana została ulica oraz przejście dla pieszych. Poprzez zabawę i praktyczne ćwiczenia dzieci poznawały zasady bezpiecznego poruszania się w ruchu drogowym. Takie praktyczne zajęcia praktyczne spotkały się z dużym zainteresowaniem dzieci, które chętnie ćwiczyły prawidłowe przechodzenie przez jezdnię, poznawały znaki drogowe i inne prawidłowe, bezpieczne zachowania w różnych sytuacjach w ruchu drogowym. Na zakończenie spotkań policjanci otrzymali podziękowanie od Pani Dyrektor Przedszkola oraz najmłodszych uczestników spotkania z grup "Miśki", "Tygrysy" i "Żabki".

Ważne, aby już od najmłodszych lat dzieci uczyły się bezpiecznych zachowań – zarówno w domu, jak i w przedszkolu czy szkole. Młody człowiek, którego spotka jakieś zagrożenie czy niebezpieczeństwo będzie potrafił poradzić sobie w takiej sytuacji oraz będzie wiedział, do jakich instytucji udać się po pomoc. Jedną z nich będzie z pewnością Policja.

 

Źródło: podinsp. Małgorzata Barska

Komenda Miejska Policji w Zielonej Górze

 

Polska Policja