Policjanci rozmawiali o bezpieczeństwie seniorów - Seniorzy - Żyj bezpiecznie

Policjanci rozmawiali o bezpieczeństwie seniorów

Data publikacji 11.03.2015

Jak ustrzec się przed oszustami, jak bezpiecznie poruszać się po drodze. O tym i wielu innych tematach związanych z bezpieczeństwem rozmawiali z nyskimi policjantami seniorzy z Prusinowic. Spotkanie odbyło się w tamtejszej bibliotece. Wszyscy uczestnicy otrzymali od policjantów opaski odblaskowe.

Policjantki z Nysy spotkały się z mieszkańcami wsi Prusinowice. Spotkanie w miejscowej bibliotece zorganizowano we współpracy z Panią Dorotą Tokarską-Ogorzały Dyrektorem placówki. Tematem rozmów było szeroko rozumiane bezpieczeństwo seniorów.

W trakcie dyskusji policjantki z Zespołu ds. Nieletnich nyskiej komendy informowały seniorów, jak nie dać się oszukać przestępcom działającym metodą „na wnuczka”. Co zrobić, żeby nie dać okraść uczestnicząc w różnego rodzaju prezentacjach, spotkaniach przygotowywanych przez nieuczciwych sprzedawców. Na co uważać w kontaktach z osobami próbującymi nieuczciwie zachęcić nas do zmiany usługodawcy np. energii elektrycznej lub abonamentu telefonicznego.

Funkcjonariuszki  przypomniały również o zasadach poruszania się po drogach. Seniorów zachęcano między innymi do korzystania z elementów odblaskowych. Dzięki nim piesi i podróżujący jednośladami są lepiej widoczni na drodze, dzięki czemu łatwiej jest im uniknąć niebezpiecznych zdarzeń. Uczestnicy spotkania otrzymali opaski odblaskowe rozdawane w ramach „Tygodnia Bezpieczeństwa Pieszych”.

Polska Policja