Seniorki nie dały się oszukać „na wnuczka” - Seniorzy - Żyj bezpiecznie

Seniorki nie dały się oszukać „na wnuczka”

Łosicka komenda Policji po raz kolejny została powiadomiona o próbach wyłudzenia pieniędzy od starszych osób metodą „na wnuczka”. Tym razem ofiarami miały paść dwie starsze kobiety. Na szczęście seniorki wykazały się rozsądkiem i ostrożnością, nie przekazały pieniędzy oszustowi.

12 marca dwie starsze mieszkanki Łosic odebrały telefon od rzekomego członka rodziny z prośbą o pilną pożyczkę dużych sum pieniędzy. Na szczęście seniorki wykazały się rozsądkiem i ostrożnością, nie przekazały pieniędzy oszustowi.

To już kolejne przypadki, gdzie potencjalne ofiary nie dały się oszukać. Coraz częściej, zwłaszcza osoby starsze wykazują się rozsądkiem, weryfikują rozmówcę dzięki czemu przestępcom nie udaje się wyłudzić pieniędzy.  To dzięki m. in. działalności profilaktycznej Policji oraz innych instytucji.

Niezbędny jest jednak zdrowy rozsądek i ograniczone zaufanie. Pamiętajmy by w takim przypadku, gdy ktoś podający się za członka rodziny zwraca się telefonicznie o pożyczenie jakiejkolwiek sumy pieniędzy, sprawdzić z kim mamy do czynienia, skonsultować się z rodziną a w przypadku jakichkolwiek wątpliwości powiadomić Policję.

(KWP w Radomiu / ic)

Polska Policja